Budujemy się w stylu retro, czyli jak aranżować dom inaczej?

Szkło, stal, al chłodne barwy grunt niejednego

Ostatnie lata to przełom w dziedzinie aranżacji wnętrz. Uniwersalne, klasyczne wystroje z powodzeniem zamienia się na te typowo modernistyczne. Szkło, stal, aluminium i chłodne barwy to podstawa wielu mieszkań. Wraz z nimi pojawiają się proste fasony, geometryczne wzory i zaznaczany przy każdej okazji minimalizm. Mimo tego, nikt nie zapomina o antykach. Stylizowane na dawne epoki meble i dodatki wciąż są niezwykle popularne. Jednak, nieco zmieniły się zasady ich stosowania. Przede wszystkim, dopuszczalne jest łączenie dawnych elementów z tymi nowoczesnymi.

Najlepszą opcją wkomponowanie lamp stylizowane

Ciekawe, awangardowe aranżacje są dziś na topie. Najlepszym rozwiązaniem jest wkomponowanie lamp w stylu retro do futurystycznych, przesyconych współczesnością mieszkań. Największe pole do popisu dają nam lampy kinkiety. Przydatne praktycznie w każdym mieszkaniu, są idealne jako dodatki do żyrandoli. Zapewniają światło na mniejszym obszarze, lecz na tyle dokładne, że można przy nim czytać i wykonywać drobne prace. Dodatkowo, kinkiety wnoszą do pomieszczenia niezwykle ciepły klimat. Kameralność, atmosfera bliskości i przyjaźni sprawiają, że będą one adekwatne nie tylko do salonu, ale również do sypialni. Elegancko komponują się w małych pokoikach, w których odpowiadają za fenomenalną atmosferę.

Poprawnie prezentują przestronnych wnętrzach

Natomiast lampy kryształowe nadają się głównie do większych lokali. Dobrze prezentują się w przestronnych wnętrzach. Ma to związek z imponującym efektem, jaki daje odbijające się w kryształach światło. Taki blask najlepiej prezentuje się w wykwintnych salonach. Kryształów używa się zazwyczaj do produkcji żyrandoli stylizowanych na dawne czasy. Mogą być też wykorzystywane do tworzenia mniejszych, aczkolwiek równie pięknych lampek, które można ustawić nie tylko w pokoju dziennym, ale i w sypialni lub biurze. Lampy w stylu retro dodadzą czterem ścianom atrakcyjnej niepowtarzalności.